Sproščanje ukrepov epidemije v ZD Medvode
Ponedeljek, 01 Junij 2020

S 1.6.2020 v ZD Medvode delajo vse ambulante po ustaljenih urnikih, ki so dostopni na naši spletni strani pod zavihkom Urniki. Še vedno pa veljajo določene omejitve, katere je potrebno upoštevati:

Na vhodu v ZD imamo še vedno do nadaljnjega vzpostavljeno triažno točko, kjer boste pred vstopom morali izpolniti vprašalnik za preverjanje vašega zdravstvenega stanja, katerega boste odnesli s seboj v ambulanto in ga predali medicinski sestri.

Vstop v ZD je dovoljen le NAROČENIM pacientom, nenaročeni ne boste mogli vstopiti, Z IZJEMO nujnih zdravstvenih težav (poškodbe, možganska kap, močan glavobol, bolečina v prsnem košu, akutna pareza, dispneja, okužbe in poslabšanje ran, bolečine v trebuhu, itd.).

Ob vstopu v ZD je še vedno obvezno razkuževanje rok in uporaba mask.

Na pregled prihajajte ob točni uri oz. največ 5 minut pred naročenim terminom.

Za naročanje na pregled uporabljajte telefonsko zvezo ali e-poštni naslov (ponovno so aktivne telefonske številke in e-poštni naslovi, navedeni pod ambulanto vašega izbranega zdravnika - zavihek Urniki).

NAVODILA AMBULANT SPLOŠNE MEDICINE:

• za vsak obisk se mora pacient dogovoriti z osebnim zdravnikom, obvezno je telefonsko naročanje - ker je bil zaradi izrednih razmer v času epidemije dostop do naših storitev omejen, pričakujemo, da se bo ob sproščanju ukrepov pojavila večja potreba po obravnavah. Prosimo za potrpežljivost in razumevanje, če zaradi številnih klicev ne boste uspeli takoj vzpostaviti stika z želeno ambulanto;
  • še naprej se v čim večji meri poslužujte telefonskih posvetov in e-pošte (recepti, napotnice, medicinsko-tehnični pripomočki, bolniški listi);
  • obravnavamo manjše število pacientov, saj je potrebno zagotavljanje varne razdalje v čakalnicah in sprotno razkuževanje ter zračenje prostorov;
  • zavedajte se, da je čas pregleda zaradi ukrepov preprečevanja širjenja virusa omejen na največ 15 minut, zato se na obisk pri zdravniku pripravite (preverite zalogo zdravil in si pripravite spisek manjkajočih zdravil, na kratko opišite zdravstvene težave, omejite se na glavne zdravstvene težave,..)
  • pred obiskom preberite in izpolnite vprašalnik, ki ga boste dobili na vhodu v ZD;
  • pridite največ 5 minut pred naročenim terminom.

NAVODILA ZOBOZDRAVSTVENIH AMBULANT:

• ambulante bodo prenaročale paciente in jih obveščale o novem terminu pregleda - že dogovorjeni termini ne veljajo več (dosegljivi bodo na telefonske številke in e-poštne naslove, ki so navedeni pod ambulanto izbranega zobozdravnika - zavihek Urniki)
  • sprejemali bomo le paciente z negativno epidemiološko anamnezo in brez znakov okužbe dihal - pred vhodom v ZD boste morali izpolniti vprašalnik in ga oddati v ambulanti;
  • nenaročenih pacientov ne bomo sprejemali, predhodno je potrebno poklicati tudi v nujnih primerih (huda bolečina, oteklina, poškodba).

Vse paciente, ki imajo prehladne znake in so sumljivi na okužbo s COVID-19, bomo še vedno pošiljali na zdravniški pregled v COVID ambulanto Zdravstvenega doma Rudnik oz. na odvzem brisa v Zdravstveni dom Metelkova ter na vstopno točko nujne zobozdravstvene ambulante v Zdravstveni dom Metelkova.

Zadnjič posodobil Sreda, 03 Junij 2020